LOGOWANIE
- STRONA GŁÓWNA
- TWÓJ PAKIET PREMIUM
- TWOJE WYNIKI
- KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
- NAUKA ZDALNA
- GENERATOR TESTÓW
- ARCHIWUM ARKUSZY
- WSPÓŁPRACA
- KONTAKT
KWALIFIKACJA RL13 - CZERWIEC 2022 - ZADANIE PRAKTYCZNE NR 1
KOD ARKUSZA: RL.13-01-22.06-SG
Podziel się arkuszem z innymi i udostępnij go na Facebooku:
SKRÓCONA TREŚĆ ARKUSZA:
Sporządź kalkulacje kosztów odnowienia powierzchni i pielęgnacji założonej uprawy w oddz. 45 g założonej jako pierwszy etap rębni IIIb. Wskaż niezbędne do wykonania prace terenowe, określ zapotrzebowanie na materiał sadzeniowy oraz oblicz koszt materiału sadzeniowego i planowanych czynności.
Do wykonania zadania wykorzystaj:
1. Zalecenia dotyczące sposobu wykonania planowanych prac.
2. Opis taksacyjny - Nadleśnictwo Bukowo, Leśnictwo Dzikarnia, Oddz. 45g.
3. Wykaz dostępnego materiału sadzeniowego.
4. Katalog norm czasu dla prac wykonywanych w zagospodarowaniu lasu znajdujący się na stanowisku egzaminacyjnym.
Obliczenia kosztów zaokrąglaj z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku zgodnie z zasadami matematyki.
Zalecenia dotyczące sposobu wykonania planowanych prac:
1. Przyjęty skład gatunkowy uprawy: Bk 50, Db 30, Md 20.
2. Przyjęta liczba sadzonek przy odnowieniu:
- Bk - 8 tys. szt./ha,
- Db - 7 tys. szt./ha,
- Md - 2,5 tys. szt./ha.
3. Przygotowanie gleby: ręcznie, zdarcie pokrywy na talerzach 60 * 60 cm, z przekopaniem.
4. Materiał sadzeniowy:
- 2-3 letnie sadzonki gatunków liściastych/iglastych, z odkrytym systemem korzeniowym.
5. Załadunek sadzonek na pojazd oraz dołowanie sadzonek: ręcznie.
6. Transport sadzonek: 2 r-g (dowóz ciągnikiem rolniczym - DOW-SADZ).
7. Kubatura dołu na sadzonki: 3 m3.
8. Sposób sadzenia: ręcznie.
9. Pielęgnacja uprawy: wykoszenie chwastów kosą na całej powierzchni uprawy, jeden raz w sezonie wegetacyjnym.
10. Stawki jednostkowe za wykonane prace:
- 27,50 zł/r-g za prace ręczne z zakresu zagospodarowania lasu.
- 115,00 zł/r-g za prace wykonywane urządzeniami zawieszanymi lub doczepianymi do ciągników.
11. Cena materiału sadzeniowego:
- 320,00 zł/1000 szt., za wieloletni materiał liściasty;
- 290,00 zł/1000 szt., za wieloletni materiał iglasty.
........
........