KWALIFIKACJA PGF8 - CZERWIEC 2018 (test 2)

PYTANIE NR 15.
Cena brutto kubka reklamowego wraz z nadrukiem wynosi 9,84 zł. Ile wynosi cena netto tego kubka, jeżeli stawka podatku VAT wynosi 23%?
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Cena netto to wartość przed doliczeniem podatku VAT. Aby ją obliczyć, należy podzielić cenę brutto przez 1,23.
9,84 zł / 1,23 = 8,00 zł



📡 Brak połączenia internetowego