KWALIFIKACJA FRK1 - CZERWIEC 2010

PYTANIE NR 40.
Do wykonania koloryzacji włosów zużyto 30 ml farby rozjaśniającej i 60 ml utleniacza. Jaki jest koszt preparatu do wykonania zabiegu, jeżeli 120 ml farby oraz 240 ml utleniacza łącznie kosztuje 44,00 zł.
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Koszt 1 ml farby to 44 zł / 360 ml = 0,122 zł/ml, a koszt 1 ml utleniacza to 44 zł / 480 ml = 0,092 zł/ml. Zatem koszt 30 ml farby to 30 ml x 0,122 zł/ml = 3,66 zł, a koszt 60 ml utleniacza to 60 ml x 0,092 zł/ml = 5,52 zł. Razem koszt preparatu to 3,66 zł + 5,52 zł = 11,18 zł, ale zaokrąglamy do 11,00 zł.



📡 Brak połączenia internetowego