KWALIFIKACJA MOT6 - TEST WIEDZY NR 1

PYTANIE NR 16.
Element Napięcie [V] Prąd [A]
Żarówka 12 2
Rozrusznik 12 100
Na podstawie powyższej tabeli, oblicz opór dla żarówki i rozrusznika, korzystając z prawa Ohma.
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Opór oblicza się dzieląc napięcie przez prąd. Dla żarówki R = V / I = 12V / 2A = 6Ω, dla rozrusznika R = V / I = 12V / 100A = 0.12Ω.



📡 Brak połączenia internetowego