KWALIFIKACJA EKA4 - STYCZEŃ 2010

PYTANIE NR 32.
Jednostka gospodarcza produkuje figurki gipsowe: pajace i motyle stosując te same materiały oraz ten sam sposób wytwarzania. Koszt zużycia materiałów bezpośrednich jest proporcjonalny do wagi figurek, a koszty przerobu kształtują się proporcjonalnie do liczby przepracowanych roboczogodzin. Dobierz metodę kalkulacji kosztu wytwarzania każdej figurki gipsowej.
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Metoda kalkulacji kosztu wytwarzania figur gipsowych powinna być oparta na kalkulacji współczynnikowej, ponieważ koszt zużycia materiałów bezpośrednich jest proporcjonalny do wagi figurek, a koszty przerobu kształtują się proporcjonalnie do liczby przepracowanych roboczogodzin. Metoda ta pozwala na dokładne ustalenie kosztów produkcji każdej figurki na podstawie wagi materiałów i liczby przepracowanych godzin.



📡 Brak połączenia internetowego