KWALIFIKACJA SPL1 - STYCZEŃ 2019 (test 2)

PYTANIE NR 40.
Jednostkowa cena brutto wyrobu gotowego opodatkowanego 23% stawką VAT wynosi 120,00 zł. Oblicz jednostkową cenę netto wyrobu gotowego.
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Cena netto to cena brutto podzielona przez 1,23.
120 zł / 1,23 = 97,56 zł. Wynik zaokrąglamy do dwóch miejsc po przecinku.

📡 Brak połączenia internetowego