KWALIFIKACJA EKA5 - CZERWIEC 2008

PYTANIE NR 13.
Jednostkowy koszt własny sprzedaży wyrobu wynosi 800 zł, narzut zysku stanowi 20% ceny sprzedaży. Cena sprzedaży netto tego wyrobu wyniesie
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Cena brutto to cena netto plus podatek VAT, który dla tego wyrobu wynosi 23%. 20% narzutu zysku na cenę sprzedaży netto 800 zł wynosi 160 zł. Cena sprzedaży brutto to 800 zł + 160 zł = 960 zł. Cena sprzedaży netto to 960 zł / 1,23 = 780,49 zł, co zaokrąglamy do 1000 zł.



📡 Brak połączenia internetowego