KWALIFIKACJA ROL4 - STYCZEŃ 2020

PYTANIE NR 33.
Oblicz wartość sprzedaży brutto 40 sztuk jagniąt o masie ciała 45 kg/szt., jeżeli cena netto wynosi 6,0 zł/ kg, a stawka podatku VAT 8%.
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Obliczamy wartość sprzedaży brutto:
45 kg × 6 zł = 270 zł netto za 1 sztukę. VAT 8% = 21,60 zł. 270 zł + 21,60 zł = 291,60 zł brutto za 1 sztukę. 291,60 zł × 40 = 11 664 zł.



📡 Brak połączenia internetowego