KWALIFIKACJA EKA4 - CZERWIEC 2009

PYTANIE NR 43.
Pracownik przedsiębiorstwa budowlanego dokonał zakupu materiałów budowlanych. Na podstawie zamieszczonej faktury VAT podaj cenę netto 1 haka stalowego.
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Na fakturze VAT podana jest cena netto za 200 haków stalowych, która wynosi 260 zł. Aby obliczyć cenę netto jednego haka, dzielimy całkowitą cenę netto przez liczbę sztuk, czyli 260 zł / 200 szt = 1,30 zł za sztukę.



📡 Brak połączenia internetowego