KWALIFIKACJA MED12 - CZERWIEC 2017

PYTANIE NR 7.
W trakcie jednego procesu w myjni dezynfektorze zużywa się 200 ml środka myjącego. Cena 5 litrów środka myjącego wynosi 90,00 zł. Oblicz koszt zużycia środka myjącego po 40 cyklach.
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Aby obliczyć koszt zużycia środka myjącego po 40 cyklach, wykonajmy następujące kroki:

1. Obliczmy cenę 1 ml środka myjącego:
5 litrów = 5000 ml
Cena za 5000 ml = 90,00 zł
Cena za 1 ml = 90,00 zł / 5000 ml = 0,018 zł/ml

2. Obliczmy koszt środka myjącego na jeden cykl:
Zużycie na cykl = 200 ml
Koszt na cykl = 200 ml * 0,018 zł/ml = 3,60 zł

3. Obliczmy koszt środka myjącego po 40 cyklach:
Koszt po 40 cyklach = 3,60 zł * 40 = 144,00 zł

Zatem koszt zużycia środka myjącego po 40 cyklach wynosi 144,00 zł.



📡 Brak połączenia internetowego