KWALIFIKACJA ELE10 - PAŹDZIERNIK 2016

PYTANIE NR 26.
Zasobnik kotła na biomasę ma pojemność 250 kg peletu. Kocioł napełniany jest co 3 dni. Ile wynosi koszt paliwa zużywanego w ciągu 30 dni, jeżeli 1 kg peletu kosztuje 1,10 zł?
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Kocioł zużywa 250/3 = 83,33 kg peletu na dzień. W ciągu 30 dni kotłownia zużyje 83,33 * 30 = 2 499,90 kg. Koszt 1 kg peletu to 1,10 zł, więc koszt zużytego paliwa to 2 499,90 * 1,10 = 2 749,89 zł ~ 2 750 zł.



📡 Brak połączenia internetowego