KWALIFIKACJA BUD12 - CZERWIEC 2017

PYTANIE NR 34.
Koszt robocizny związanej z wykonaniem 1 m2 tynku mozaikowego wynosi 20,00 zł. Oblicz całkowity koszt wykonania (materiału i robocizny) tego tynku na ścianach o powierzchni 200 m2, jeżeli opakowanie (25 kg) tynku drobnoziarnistego kosztuje 150,00 zł, a jego zużycie wynosi 3 kg/m2.
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Żeby obliczyć koszt wykonania 200 m^2 tynku mozaikowego należy pomnożyć koszt robocizny 1 m^2 przez powierzchnię ścian, czyli 20 zł/m^2 * 200 m^2 = 4 000 zł. Do tego należy dodać koszt materiału, czyli 150 zł / 25 kg = 6 zł/kg, co oznacza, że koszt 1 m^2 to 3 kg/m^2 * 6 zł/kg = 18 zł/m^2. Całkowity koszt wykonania wynosi zatem 20 zł/m^2 + 18 zł/m^2 = 38 zł/m^2 * 200 m^2 = 7 600 zł.



📡 Brak połączenia internetowego