KWALIFIKACJA HGT10 - TEST WIEDZY NR 3

PYTANIE NR 20.
Masz do dyspozycji następujące dane finansowe związane z produkcją i sprzedażą jabłek w Twoim gospodarstwie agroturystycznym:
OpisWartość
Cena sprzedaży za kg jabłek4 zł
Ilość sprzedanych jabłek2500 kg
Koszt produkcji jabłek6000 zł
Oblicz przychód uzyskany ze sprzedaży jabłek.
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Przychód ze sprzedaży produktów rolniczych oblicza się, mnożąc ilość sprzedanych produktów przez ich cenę sprzedaży. W tym przypadku 2500 kg jabłek sprzedano po 4 zł za kg, co daje łączny przychód 10 000 zł.



📡 Brak połączenia internetowego