KWALIFIKACJA PGF4 + PGF5 - STYCZEŃ 2016

PYTANIE NR 19.
Określ koszt wydrukowania 20 billboardów o wymiarach 3 m x 6 m, jeżeli koszt wydruku 1 m2 wynosi 4 zł.
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Koszt wydruku jednego billboardu o wymiarach 3 m x 6 m to 54 m2 x 4 zł/m2 = 216 zł. Koszt wydruku 20 billboardów to 20 x 216 zł = 4 320 zł. Koszt wydruku 20 billboardów o wymiarach 3 m x 6 m to połowa kosztu wydruku 40 billboardów o wymiarach 3 m x 3 m, czyli 4 320 zł / 2 = 2 160 zł. Koszt wydruku 20 billboardów o wymiarach 3 m x 6 m to 1 440 zł.



📡 Brak połączenia internetowego