KWALIFIKACJA ROL2 - WRZESIEŃ 2015

PYTANIE NR 16.
Podczas siewu pszenicy ozimej ciągnik połączony z siewnikiem S052 zużywa w ciągu godziny 6 litrów oleju napędowego. Oblicz koszt zakupu paliwa potrzebnego do obsiania 45 ha uprawy, jeśli agregat ma wydajność 3 ha/godz., a cena 1 litra paliwa wynosi 5,00 zł.
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Koszt zużytego paliwa to 6 litrów x cena 1 litra = 30,00 zł/godz. Agregat ma wydajność 3 ha/godz., więc do obsiania 45 ha potrzeba 45/3 = 15 godzin. Koszt paliwa potrzebnego do obsiania 45 ha to 15 godzin x 30,00 zł/godz. = 450,00 zł.



📡 Brak połączenia internetowego