KWALIFIKACJA ROL2 - CZERWIEC 2015

PYTANIE NR 40.
Prasa kostkująca pracująca przy zbiorze siana z wydajnością 0,5 ha/godz. zużywa w ciągu godziny 2,5 kg sznurka. Oblicz koszt zakupu sznurka do zbioru siana z powierzchni 8 ha, jeżeli cena 1 kłębka o wadze 4 kg wynosi 32,00 zł.
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Koszt zużytego sznurka na 1 ha wynosi 5 zł (2,5 kg sznurka * 32 zł/4 kg = 20 zł/h; 20 zł/h / 0,5 ha/godz = 40 zł/ha; 40 zł/ha / 8 ha = 5 zł/ha). Koszt zużytego sznurka na 8 ha wynosi 40 zł/ha * 8 ha = 320 zł.

📡 Brak połączenia internetowego