KWALIFIKACJA HAN1 - CZERWIEC 2008

PYTANIE NR 40.
Przed zamknięciem straganu klient zakupił po 1 kg bananów i gruszek oraz 2 kg winogron. Jako ostatni nabywca w tym dniu otrzymał 10% opustu od ich pierwotnej ceny. Ile zapłacił za owoce?
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Obliczamy sumę cen za 1 kg bananów (4,50 zł), 1 kg gruszek (4,80 zł) i 2 kg winogron (2 × 6,30 zł = 12,60 zł). Łącznie: 4,50 + 4,80 + 12,60 = 21,90 zł. Odejmujemy 10% rabatu: 21,90 × 0,9 = 19,71 zł.



📡 Brak połączenia internetowego