PYTANIE NR 28.
Przedsiębiorstwo wyprodukowało w ciągu miesiąca 4 000 sztuk wyrobów gotowych, (produkcja niezakończona nie wystąpiła), ponosząc następujące koszty:
– zużycie materiałów bezpośrednich: 104 000,00 zł
– płace bezpośrednie z narzutami: 52 000,00 zł
– inne koszty bezpośrednie: 4 000,00 zł
Oblicz jednostkowy koszt wytworzenia wyrobu gotowego.