KWALIFIKACJA EKA5 - CZERWIEC 2010

PYTANIE NR 48.
Zakład meblowy w bieżącym miesiącu wyprodukował 52 biurka i rozpoczął produkcję 20 biurek przetworzonych w 40%. Poniesione koszty wytworzenia to 9 000 zł. Rzeczywisty koszt wytworzenia gotowego biurka wynosi
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Koszt wytworzenia jednego biurka można obliczyć dzieląc łączny koszt wytworzenia (9000 zł) przez łączną ilość wyprodukowanych biurek (72 sztuki). Otrzymujemy w ten sposób koszt jednego biurka, który wynosi 125 zł. Do tego należy dodać koszt przetworzenia 20 biurek, czyli 20 x 40% x 125 zł = 1000 zł. Ostatecznie koszt wytworzenia jednego gotowego biurka to 125 zł + 1000 zł / 52 = 150 zł.



📡 Brak połączenia internetowego