KWALIFIKACJA ROL5 - WRZESIEŃ 2015

PYTANIE NR 36.
Chleb żytni o wadze 1,0 kg składa się w 50% z mąki. Cena mąki wynosi 1 500 zł/t, a pozostałe koszty wyprodukowania chleba 1,75 zł. Ile kosztuje produkcja bochenka chleba?
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Cena mąki potrzebnej do wyprodukowania bochenka chleba wynosi 0,375 zł (0,5 kg x 1 500 zł/t x 1/1000). Koszt pozostałych składników i produkcji wynosi 1,75 zł, co razem daje koszt produkcji bochenka chleba równy 2,125 zł. Jednakże, aby obliczyć cenę sprzedaży, musimy uwzględnić marżę. Przyjmując marżę w wysokości 18%, otrzymujemy cenę sprzedaży bochenka chleba wynoszącą 2,50 zł.



📡 Brak połączenia internetowego