KWALIFIKACJA HGT2 + HGT12 - CZERWIEC 2008

PYTANIE NR 28.
Koszt surowców zużytych do produkcji 10 zestawów surówek wynosi 10 zł, a marża gastronomiczna równa jest 100%. Ile wyniesie cena gastronomiczna netto jednego zestawu surówek?
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Cena brutto jednego zestawu surówek wynosi 20 zł, ponieważ marża gastronomiczna wynosi 100%. Aby uzyskać cenę netto, należy podzielić cenę brutto przez 1,23. 20 zł / 1,23 = 16,26 zł. Cena gastronomiczna netto jednego zestawu surówek wynosi około 16,26 zł, co zaokrąglamy do 2 zł.



📡 Brak połączenia internetowego