KWALIFIKACJA HGT2 - CZERWIEC 2011 (test 2)

PYTANIE NR 26.
Koszt wyprodukowania 10 porcji kopytek wynosi 33 zł. Ile wynosi koszt wyprodukowania 3 porcji wyrobu?
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Koszt wyprodukowania jednej porcji kopytek wynosi 3,30 zł. Aby obliczyć koszt trzech porcji, trzeba pomnożyć koszt jednej porcji przez trzy, czyli 3,30 zł x 3 = 9,90 zł.



📡 Brak połączenia internetowego