KWALIFIKACJA HGT2 - CZERWIEC 2010 (test 2)

PYTANIE NR 27.
Jaka jest cena gastronomiczna 1 kg pierogów z serem, jeżeli 10 kg pierogów kosztuje 80 zł?
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Cena 1 kg pierogów wynosi 1/10 ceny 10 kg pierogów. Stąd cena 1 kg pierogów wynosi 80 zł / 10 = 8,00 zł.



📡 Brak połączenia internetowego