KWALIFIKACJA HGT2 - PRÓBNY

PYTANIE NR 13.
Jaka jest cena gastronomiczna 100 g lodów waniliowych, jeżeli cena zakupu 1 kg lodów, wynosi 10 zł, a marża gastronomiczna 50 %?
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Marża gastronomiczna wynosi 5 zł za 1 kg lodów (50% z 10 zł). Cena zakupu 100 g lodów wynosi 1 zł (10 zł / 1 kg * 0,1 kg). Do ceny zakupu dodajemy marżę gastronomiczną (5 zł / 10 = 0,5 zł za 100 g) i otrzymujemy cenę gastronomiczną 100 g lodów, czyli 1,50 zł.



📡 Brak połączenia internetowego