KWALIFIKACJA ROL4 + ROL5 - CZERWIEC 2008

PYTANIE NR 25.
Piekarnia wytwarza jeden rodzaj chleba i jeden rodzaj bułek. W ciągu dnia wypieka 600 chlebów i 1 200 bułek. Koszt produkcji jednego chleba w stosunku do kosztu produkcji jednej bułki wynosi 2:1. Dzienny koszt produkcji piekarni wynosi 600 zł. Jaki jest koszt wytworzenia jednego chleba i jednej bułki?
A.
B.
C.
D.
Wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi:
Koszt produkcji jednego chleba wynosi 1 zł, a jednej bułki - 0,50 zł. Oznacza to, że koszt produkcji jednej bułki jest o połowę mniejszy niż koszt produkcji jednego chleba. Dzienny koszt produkcji piekarni wynosi 450 zł (300 zł na chleby i 150 zł na bułki), co oznacza, że koszt produkcji jednego chleba to 0,75 zł, a jednej bułki - 0,125 zł.



📡 Brak połączenia internetowego